SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktualityMistrovství světa v orientačním biatlonu

 Začátkem července se v Jáchymově na Eduardu konalo Mistrovství světa v orientačním biatlonu. Jelikož se soutěžilo na domácí půdě, několik odvážných dorostenců z Roveru se rozhodlo, že vyzkouší tuto zvláštní kombinaci. Předpověď počasí slibovala vysoké teploty nad 25°, avšak realita byla jiná a někteří litovali, že si nevzali více oblečení. Teplota se pohybovala kolem 17°.

Před samotnými závody jsme trénovali na střelnici a proběhli jsme si orieťák, abychom zjistili záludnosti místních lesů. První den se závodilo se sprintu, který se skládá ze dvou kratších orienťáků proložených dvěma střelbama. Většina našich závodníků byla velmi překvapena vysokou obtížností orientační části, a proto byl každý rád, když se mu podařilo alespoň závod dokončit bez diskvalifikace. Druhý závodní den byla jakási klasika, která začínala lokací (označování určitých míst na slepé mapě), poté závodníci dostali mapu s delším orienťákem než první den a nakonec se přiběhlo na střelnici, kde se střílelo 10 ran v leže a hned na to 10 ran ve stoje a pak cíl. Lokace se pro nás stala velkým oříškem a následný orieťák snad ještě větším. Zdejší terén, obzvláště Jáchymovské peklo, je plný děr, prohlubní, jam, kupek, údolíček, nepříjemných podrostů a fakt hustých hustníků. Taky nás napadla agresivní skupinka nějakého hmyzu a vyplašila nás natolik, že například já jsem v panice běžel lesem a přitom jsem zahodil buzolu i mapu. Takže jsme byli rádi, že jsme se všichni vrátili z lesa. Třetí, poslední závodní den nás čekala štafeta dvojic. Bohužel žádné z našich štafet se nepodařilo to stihnout do stanoveného limitu.

Na závěr bych řekl, že navzdory téměř nulovým zkušenostem si naši závodníci vedli poměrně dobře. Asi nejvýraznější úspěch zaznamenal Ondra Blaha, který byl v kategorii M 45 ve Sprintu na druhém místě. V kategorii W 20 se o medailové pozice dělily Adélka Zlesáková a Natálka Netušilová. Ve sprintu druhá a třetí, v klasice si pak pozice vyměnily.  I přesto, že kombinace orientačního běhu a střelby k sobě moc nesedí a nám taky ne, tak jsme si to všichni myslím užili, vyzkoušeli jsme si něco jiného a poznali jsme pěkné okolí místa, kde normálně trénujeme.

Matěj Vavřina

napsal 19.7.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality1. letní ČP Letohrad

 Přesně před týdnem jsme byli touto dobou s žactvem na cestě do Letohradu na 1. ČP. Kdo to bude číst později, tak teď je pátek 10.6.2016 přesně 13:10. Malorážka vyrážela později v šest večer. Všichni jsme se pořádně těšili, po dlouhém tréninkovém období a přípravných závodech, tu bylo první měření sil na celostátní úrovni. Předpověď počasí zněla obstojně a téměř celý víkend vydrželo krásné počasí, chvílemi až příliš horké. Malorážkaři asi souhlasit nebudou, protože je v neděli odpoledne spláchla pořádná průtrž mračen.

No, ale vraťme se k hodnocení závodů. Nejprve žactvo. Z výsledků oblastních závodů se dá vyčíst jak dobře na tom kdo je, ale Český pohár, to je něco jiného. Očekávání tedy byla, ale nervozita také. Že se našim dětem bude dařit až takhle, to jsme tedy nečekali. A nemluvím teď jen o medailistech, kterých jsme měli překvapivě opravdu hodně, ale o celém týmu. Na všech sportovcích byla vidět ta chuť běžet, porvat se o výsledek. Je jedno, jestli to byl boj o bednu, jedničku nebo o postup na Mistrovství republiky. Některým se to podařilo, jiným to třeba o kousek uteklo, ale myslím, že do toho všichni dali to, na co mají. Teď budeme dál trénovat a třeba se zas o kousek přiblížíme vysněným cílům ;) A kdo že byli ti medailisti? V žákyních A si pro sebe první a druhé místo rezervovali Heda Mikolášová a Áďa Švihálková (v neděli si místa prohodili). V žácích A si v neděli druhé místo vystřílel Péťa Širůček. V žácích B se velmi dařilo Matyášovi Martanovi, který byl v sobotu druhý a v neděli vyhrál. Na stupních vítězů ho pak doplnili v sobotu na třetím místě Max Tyx a v neděli taktéž třetí Míša Blaha. Na nepopulární čtvrtém místě pak skončil brácha Jirka. Na dalších nemedailových, ale stále parádních místech skončila Kačka Šimánková (6. místo v neděli v žákyních A), Emča Bukovianská (6. a 10. místo v žákyních B) a Gaboš Szabo (13 a 10. místo v žácích C).

České poháry jsou společným závodem pro žactvo i pro malorážku. Ta startovala v sobotu dopo a v neděli odpo. Medailově se sice k žactvu nepřiblížili, ale to neznamená, že nezaběhli pěkné výsledky. A žactvu to mohou vrátit třeba hned na dalším ČP. V dorostenkách A se nejvíce dařilo Amandě Baxové, která skončila na 8. a 5. místě. Nicméně sama přiznala, že by to mohlo být lepší, tak třeba to vyjde příště. Velmi pěkný výsledek zaběhla v neděli i Dáda Heřmanská, která v leže s čistou nulou bez dobíjení vybojovala krásné 13. místo. V dorostenkách B si nepopulární čtvrté místo v sobotu vyběhla Evča Stránělová. Tím dala příklad i tátovi Jurovi Stránělovi, který taktéž skončil čtvrtý, bohužel ke vší smůle byl čtvrtý i v neděli. O jedinou sobotní medaili se tak v Mužích C postaral Ondra Blaha, který zvítězil. V neděli přidal druhé místo. Druhou nedělní medaili přidal třetím místem Lukáš Dvořák v Dorostencích B. Z výsledků dorostu je vidět, že mají našlápnuto a chybí jen málo, tak věřme, že se v Bystřici polepší.

Na závěr hodnocení soutěže klubové, která po prvním klání vypadá pro nás přívětivě. Dorost je na třetí pozici, stejně tak žactvo. A celkovou soutěž klubů v tuto chvíli vedeme, ale jen těsně před Střelkou Brno. Jsme teprve na záčátku a na dalším poháru v Bystřici se bude o pozice bojovat znovu.

Jan Kolář ml.

napsal 10.6.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityPlzeňský víkend

 O tomto víkendu byla poslední možnost otestovat formu před prvním kolem Českého poháru, které se bude konat příští týden v Letohradě. Pro některé to byla také poslední možnost, jak si vůbec postup na Český pohár vyběhnout. My jsme zvolili kombinaci dvou závodů v Plzeňské Kraji. V sobotu ráno jsme zamířili s žactvem i malorážkou do Chlumčan, kde se běžel vytrvalostní závod. Kvůli horkému počasí a nádhernému výběhu ke kostelíku, byl vytrvalák tentokráte obzvláště vypečený. Nicméně, bojovalo se, závodilo se, a i trochu vyhrávalo. Kompletní přehled našich závodníků na stupních vítězů najdete v brzké době na našem facebooku.

Po závodě jsme se přemístili na místo nedělního závodu a to do Litic. Ubytovali jsme se v podstatě přímo na závodišti v šatnách místního klubu pozemního hokeje. Ideální místo na strávení večera, velké hřiště, spousta míčů, spousta prostoru se pořádně vyblbnout. Další výhodou bylo, že se stačilo probudit, rozcvičit a jít na nástřel. Rychlostní závod se mnohým vydařil a vyběhli si vytoužené postupy. Například Martin Soukup, Eliška Štolbová a Tonča Radilová. V žáků/žákyň B jsme obsadili téměř celé stupně vítězů, tak snad se děti i malorážkaři vítězně naladili a příští víkend na celostátní úrovni převedeme ty nejlepší výkony.

Honza Kolář ml.

napsal 29.5.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality Jarní soustředění ve Starém Městě

Jako každý rok, i letos jsme se vypravili na jarní soustředění do Starého Města pod Landštejnem. Na soustředění, které je skoro pro každého jedno nejlepších v celém roce. Místnímu klubu se za poslední léta podařilo vybudovat krásný areál, ideální pro letní biatlon. A hlavně ideální pro nás, protože je tam velká 26stavů široká střelnice, kam se všichni vejdeme. Počasí nám přálo, skoro celou dobu svítilo sluníčko a přes den bylo příjemně teplo, i když díky větru nebylo úplně vedro. Další výhodou soustředění ve staráči je i to, že jsme vlastně pořád venku. Nejen při tréninku, ale i mimo trénink děti můžou v klidu běhat kolem baráku, hrát fotbal, volejbal, letošním hitem byl třeba Golf.  A pro dospělé to platí dvojnásob, protože ty venku dokonce i spí. Někteří ve stanech, ti otrlejší již léta spí jen tak venku pod střechou na staré střelnici.

Tréninkově se nám soustředění také celkem vydařilo. Střelnici jsme měli jen pro sebe, tak žactvo i malorážka střelbu řádně potrénovala. Na některých závodnících to bylo vidět už při sobotním závodě. Dalším ideálním prvkem ve Starém Městě jsou kopce a to nepříjemné kopce. Pro trénink ideální, využili jsme do sytosti. Jak už jsem naznačil, v sobotu jsme se zúčastnili i oblastního závodu přímo v areálu, kde jsme byli. Výsledky jsou celkem pěkné, vítězství se v tomhle závodě obzvlášť cení. Tato oblast je dost často brána jako takový menší testovací ČP. Na veškeré výsledky se můžete podívat na svazových stránkách, anebo na souhrn na našem FB.

Honza Kolář ml.

napsal 11.5.2016 Kolář Jan ml.


Archiv aktualit...
Kusco.NET © 2003 - 2007