SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktualityVeřejný trénink žactva a nábor

 

napsal 20.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityA jdeme do finále!

Blíží se vyvrcholení zimní biatlonové sezóny. O víkendu skončilo 3. kolo ČP žactva. Závodili jsme ve sprintu a biatloncrossu. Myslím, že oba závody se nám povedly a sportovci podávali bojovné výkony. Někdo se lépe popral s během a někdo se střelbou a ten kdo zvládl oboje úplně výborně, také vyhrál :-) Jména zde neuvedu, protože bych musel napsat všech dvacet žáků, kteří tak parádně bojovali. Výsledky najdete na stránkách biatlonu.cz. 

Krásný závod a novinka v rámci ČP byl biatloncross. Jednalo se o závod, kde nerozhodovaly jen fyzické předpoklady a střelba, ale také um v obratnosti. Projíždělo se deseti překážkami na kilometrové trati s jednou střelbou. Jen namátkou, co čekalo sportovce na trati - podjezdy, skokánky, slalomy a terenní vlny. Celkem pěkně to zamíchalo pořadím a tento závod v šikovnosti je určitě dobrým počinem.

Co nás dále čeká? "Tak určitě" tréninky a pak vrchol v podobě Mistrovství ČR. Nominaci si zajistilo 18 žáků, kteří budou v termínu 25.-26.2. bojovat v Harrachově o mistrovské tituly. Fanděte nám!

Dále pak v březnu vyrazíme za jarním lyžováním a na běžecké lyžařské závody.

Ciao Hugo

napsal 14.2.2017 Hugo

typ aktualityPololetní soustředění

Ve čtvrtek bylo vysvědčení, což pro nás znamenalo jediné. Volný pátek! Toho se muselo využít. Tentokrát jsme vyrazili do Jablonce nad Nisou. Příští víkend tam má žactvo další kolo Českého poháru, tak jsme chtěli potrénovat na místních tratích.

Počasí nepřálo úplně ideálně. Bylo trochu tepleji, než bychom bývali rádi. Na druhou stranu, děti si tak potrénovaly nejenom těžké jablonecké kopce, ale i těžké jablonecké kopce na ne skluzném sněhu.  Na každý pád, potrénovali jsme solidně. Závodníci se věnovali z velké části komplexním tréninkům na střelnici a lyžařský potěr se věnoval všem možným disciplínám, které by měli zlepšit stabilitu a techniku jízdy na běžkách. Ani na relaxaci jsme nezapomněli a v sobotu večer jsme se zaslouženě vydali vyřádit na tobogány. 

Jan Kolář ml

napsal 6.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityPůlka sezóny je za námi (D+D)

 Biatlonová sezóna malorážkařů se nám rychle překlopila do druhé půlky. První závody Českého poháru v Novém městě na Moravě a v Jablonci nad Nisou přinesly úspěchy zejména našim starším závodníkům. Nejvíce se dařilo Ondřeji Blahovi a Pavlu Krámskému, kteří dokázali v konkurenci vybojovat medaile. Kvalitní a vyrovnané výkony předváděl i junior Lukáš Dvořák, který je také zatím letos nejúspěšnějším střelcem z našich řad. Svou solidní výkonnost ukázali ve svých kategoriích i dorostenky a Eliška Nourse s Amandou Baxovou, které si vyjeli 2. výkonnostní třídu. Byli jsme svědky dalších bojovných výkonů ale i nezdarů proher a trestných kol.

Po prvních závodech na moravském uměle zasněženém kolbišti, se zima vrátila zpátky do srdce Evropy a v Jablonci jsme si mohli konečně vychutnat poježdění na přírodním sněhu a za stálého sněžení.

Následující víkend přinese poslední klání českého poháru v Harrachově, po němž bude následovat březnový vrchol sezóny mistrovství ČR v Nové městě na Moravě. Doufám, že se nám povede naši formu vystupňovat a naše úspěchy budou přibývat.  Snad nám bude přát počasí, což bude zejména v Harrachově potřeba a závody si pořádně užijeme.

Také bych chtěl poděkovat všem, co nám pomáhají s technickou podporou, zejména s mazáním lyží. Těším se na Vás, Roverácké fanoušky, na sportovních kolbištích.

Zdar a sílu

Tomáš P.

napsal 2.2.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality

 

napsal 23.12.2016 Kolář Jan ml.


Archiv aktualit...
Kusco.NET © 2003 - 2007