SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktuality 1. ČP Žactvo a D+D

Jak již bylo avizováno v článku ze soustředění, na Český pohár jsme jeli do Starého Města pod Landštejnem. Tentokrát bez autobusu, ale napáskovali jsme se do aut, jako náboje do zásobníků.

Žáci vyrazili již v pátek ve 12, aby ještě před závodem potrénovali na závodišti, v klidu se ubytovali v chatkách a došli se osvěžit do nedalekého rybníka. Dorost a dospělí dorazili večer a spali tradičně na staré střelnici.

Sobota byla opáčkem z oblastního závodu, běžel se tedy závod vytrvalostní. Nejprve se s tratí prali dorostenci a dospělí. Bylo opravdu vedro, tak žáci přišli fandit a občerstvovat své starší kolegy. Amanda Baxová (Dorostenka B) obsadila 2. místo a na stupních mimo jiné dostala krásné květiny v bílém květináčku, Lukáš Dvořák (Junior) získal v tomto závodě bronzovou medaili. První výkonnostní třídu (1. VT) si ve stejné kategorii ještě vyběhl Daniel Krejbich a neoblíbené bramborové místo obsadila Eva Stránělová (Juniorka).

Odpoledne se role vyměnily, žáci závodili, D+D fandili a občerstvovali. Medailové skóre s D+D vyrovnáno. Klárka Sadílková (Žákyně A) si vybojovala 3. místo a Michal Blaha (Žák C) si doběhl s čistým štítem pro 2. místo.  V této kategorii si ještě Jiří Blaha a Prokop Smetana vyběhli 1. VT a parádní 5. místo ve velké konkurenci obsadil Jáchym Bulíř (Žák B).

Po vyhlášení nesměla chybět, jako dobré odreagování a oslava úspěšných, koupačka v rybníku.

Neděle patřila sprintu a to celkem doslova. Žákovské kategorie běžely rovinaté tratě a většina měla do 10 minut odběhnuto. Nejvyšších příček jsme tentokrát nedosáhli, ale Adam Štěpán (Žák A), Adélka Švihálková a Bára Šíchová (Žákyně B) a Petr Šach spolu s našimi již výše jmenovanými Žáky C si vyběhli 1. VT.

Zato odpoledne si D+D medailově polepšili. Hned dvě vítězství díky Amandě Baxové (Dorostenka B) a Ondrovi Blahovi (Muž C).

Počasí v neděli bylo již přijatelnější. Což bylo dobré pro závod i návrat domů.

Kompletní výsledky zde: http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

Fotky zde (možná časem ještě přibude): http://klub-biatlonu-sk-rover.rajce.idnes.cz/

 

Ponaučení pro příště, aneb chybami se člověk učí: startovní tyčka se nepřeskakuje, ale probíhá (neusekne nikomu nohy), před startem zkontrolovat tkaničky a kde se nachází závodníkova zbraň – vše stojí cenné vteřinky, které ve výsledku mohou chybět

A poslední věc na závěr. Díky těmto závodům máme novou „vyletněnou“ úvodní fotku na FB, tak se nezapomeňte mrknout, jak to našim žákům sluší ;)

Lucka H.

napsal 6.6.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualitySoustředění Staráč

V pátek večer jsme vyjeli z Prahy do Jihočeského kraje. Letošní novinkou byla doprava žactva. Místo aut jsme zvolili autobus. Takže jsme byli jako účastníci zájezdu a rodiče svým ratolestem divoce při odjezdu mávali. Pro velký počet všech našich členů jsme se rozdělili i na místě, na žactvo a D+D.  Žáci spali v chatičkách a dorost s dospělými na druhém břehu potoka, někteří v domku, někteří ve stanech.

Soustředění začalo hned prvním závodním dnem. Ale naši závodníci díky tomu byli odpočatí a plní sil pro zdolávání tamních tratí (pro některé kategorie převážně kopcovitých). Začínalo se vytrvalostním závodem.  Pro velký počet umístění našich závodníků na výborných místech uvedu pouze bednový souhrn od nejmladších.

Žáci A: 2. Adam Štěpán, 3. Pavel Šorf, Žákyně B: 3. Adélka Švihálková, Žáci C: 2. Prokop Smetana, Dorostenky A: 2. Ema Záleská, Dorostenci B: 3. David Beneš, Dorostenky B: 1. Amanda Baxová, Junioři: 3. Lukáš Dvořák, Ženy A: 2. Týna Blažková, Muži C: 1. Ondra Blaha

Bylo to ale opravdu nesmírně našlapané. Celé výsledky k nalezení zde: http://www.biatlon.cz/vysledky-81/zavod/kvalifikacni-regionalni-zavod-cp-vysledkova-listina-7/

Ve štafetovém závodě jsme tvořili neuvěřitelných 25 štafet po 3 napříč všemi kategoriemi, z celkového počtu 59 štafet. I přesto se nám nepodařilo Staroměšťáky porazit. Je vidět, že na svých tratích mají pořádně natrénováno.

Od neděle do úterý už jsme poctivě trénovali. Díky úžasné velké střelnici jsme se mohli plně věnovat střelbě ze vzduchovky i malorážky. Využili jsme kopce i rovinky na běh. Nevynechali jsme rozcvičování ani protahování.  A nechyběla ani návštěva hradu Landštejn, žáci k němu po tréninku došli, D+D v rámci tréninku doběhli.

Počasí vyšlo dobře. Zmokli jsme jen trochu a kraťasy jsme taky využili. Díky tomuto soustředění jsme pořádně nastudovali místní tratě. Především noví závodníci se už nebudou muset bát, že by na I. ČP (3.-4.6.) zabloudili a soustředí se na střelbu i rychlý běh. Obojí máme ještě šanci pořádně natrénovat díky pravidelným tréninkům. 

Lucka H.

napsal 16.5.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality Žižkovská Stuha…

… závod kterým se pravidelně otevírá letní biatlonová sezóna. Často se nás lidé ptají, co dělají biatlonisté v létě. Sníh na běžkování sice nemáme, ale i biatlonista může trénovat bez sněhu :). Popravdě řečeno, byla by to asi i nuda, jezdit na lyžích po celý rok. Takže jak trénujeme? V létě se hodně běhá, jezdí na kole, plave a když se začne blížit zima, tak se přidají i kolečkové lyže, případně brusle.

Žádný trénink ale nenahradí zkušenosti ze závodů. Takže závody nevynecháváme ani v létě. Děti i dospělí závodní v letním biatlonu. Což je v podstatě přespolní běh se střelbou. Pravidla stejná jako zimě, jen místo běžek máme botasky. Na jaře se běhají oblastní závody, ze kterých se závodníci mohou kvalifikovat na Český pohár. V září se pak pro ty nejúspěšnější koná Mistrovství republiky.

Celý tenhle koloběh závodů právě včera začal. Byl to první testík. Ti nejmladší závodili úplně poprvé, ti starší museli poprvé dávat zbraň na záda a pro ostatní to byl test, jak se kdo popral s přechodem z běžek do botasek.

Na Kapslovně se za vítězství rozdávají stuhy a dorty pro první tři. Vyhrát stuhu je prestižní událost, ale jde především o to si závody osahat, dostat se do závodního rytmu a naučit se, jakých chybek by se měl závodník při závodě vyvarovat.

Za 14 dní nás čeká další oblastní závod, tentokrát v Berouně. Trať v Berouně nedá nikomu nic zadarmo a jako vždy se tu běží dlouhý vytrvalostní závod, kde záleží na každé trefené ráně. 

 

napsal 9.4.2017 Kolář Jan ml.


Archiv aktualit...
Kusco.NET © 2003 - 2007