SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktualityPodzimní soustředění (25. -30. 10. 2016)

Zimní sezóna se blíží mílovými kroky, sníh už klepe na dveře. Takže podzimní příprava je na místě. Všichni, od přípravky až po veterány, jsme vyrazili do Jáchymova. Tam na nás čekal nabitý program. Při rozcvičkách, dopoledních, odpoledních a někdy i večerních tréninků jsme se ve 4 skupinách střídali na kolečkových lyžích/ bruslích, běhu, na střelnici a v tělocvičně. A využili jsme mnoho pomůcek (např. čočky, švihadla, imitační hůlky).

Dorostenci a dospělí ještě navíc ověřili svou formu na Blaťáku, což je běh do vrchu konaný tradičně na státní svátek. Běží se hromadně, takže závodníci vlastně téměř netuší, jak si při závodu ve své kategorii stojí. Nejlépe se zadařilo Amandě, která si vyběhla 2. místo.

Na denním programu byl i vyhrazený čas na studium, aby žáci a studenti netrénovali pouze fyzicky, ale i mentálně.

Změnu času jsme využili velice smysluplně, pěkně jsme si přispali a pak jsme měli mnohem více energie na závěrečný trénink a zabalení si věcí na cestu domů.

Další zprávy budou již, doufejme, ze sněhu.

Lucka H.

napsal 8.11.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityDva mistrovské tituly v letním biatlonu v Praze

Mistrovství v letním biatlonu se v letošním roce konalo ve Starém Městě pod Landštejnem. Víkend 17-18. září 2016 hostilo závodiště na jihu Čech, kde to velmi dobře známe, Jezdíme sem každoročně závodit a na soustředění. Naše výprava čítala 25 žáků a byla suverénně nejpočetnější. Želízka jsme měli především v nejmladší kategorii žákyň A a mezi staršími žáky B a C. V těchto kategoriích se nám dařilo sbírat medaile po celou letní sezónu. Díky tomu jsme průběžně drželi skvělé třetí místo v soutěži družstev, kam se započítává pět nejlepších umístění ze všech kategoriích, ze všech závodů ČP a MČR. Jeden nejhorší výsledem se škrtá. V koutku duše jsme nějakou medaili čekali a umístění družstva jsme chtěli udržet.

V sobotu byl na programu sprint a hned první kategorie žákyň A nám přinesl titul MČR Adéle Š. , stříbrnou medaili Hedy M. ve stejné kategorii a bronz pro Petr. K v nejstarších žácích C. Ostatním žákům se závody také docela povedli a tak jsme čekali i nějakou medaili v odpoledních štafetách. Nakonec z toho bylo, i díky jedné diskvalifikaci, pouze dvě třetí místa v kategorii žáků A a B.

V neděli byl posledním závodem sezóny závod s hromadným startem. Tady titul MČR získala Heda M., stříbrnou medaili vybojovala ve stejné kategorii Adéla Š a pro bronzovou medaili si doběhl Matyáš M.

Po sečtení všech bodů se nám podařilo přeskočit družstvo KB trefa a v celkovém hodnocení družstev žáků v letním biatlonu v sezóně 2016 vybojovat pohár za druhé místo. V takové umístění jsme před začátkem sezónu ani nedoufali. Děkujeme všem žákům klubu za nasazení, přístup a skvělé výsledky a všem trenérům za obětavost. Snad se nám bude dařit i v nadcházející zimní sezóně.

Jindra M

napsal 18.10.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityMČR D+D Jablonec

Mistrovství České republiky v letním biatlonu malorážkařů se vydařilo!!

Svou kategorii zcela ovládl a dva tituly si připsal Ondra Blaha, Stříbrnou medaili v sobotu vybojoval bezchybný Lukáš Dvořák, který pak ještě přidal bronz ze štafety s Matějem Vavřinou. Matěj v neděli dokázal, že mu to běhá a přidal další bronzovou medaili v nedělním hromadném závodě. Zabojovala a mile překvapila i bronzová Eva Stránělová. Kvalitní výsledek předvedla v hromadném závodu 5. Amanda Baxová, která tak vyrovnala svůj výsledek ze sobotní štafety s Natálií Netušilovou, kde byly 5. ve štafetě a nedaleko medaile byli také Tomáš Pavlík s bravurně střílejícím Johnym Humrem.

Tom

napsal 5.10.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality V letošním roce oslavíme 50 let od založení.

Trocha připomenutí naší historie z pohledu téměř zakládajícího člena a člověka, který je dodnes členem klubu.

Byli jsme založeni 4. 11. 1966 jako 66. středisko Vyšehrad Svazu junáků a zálesáků. Začali jsme jezdit na vodu, chodit na výpravy, no prostě skauti. Po roce 1969 byl Svaz junáků a zálesáků rozpuštěn a my jsme se vydali pod křídla Svazarmu (226. ZO) a ještě několik let žili svým skautským životem. Aby byl „klid“, začali jsme se zúčastňovat Dukelských a Sokolovských závodů (politický název pro biatlon). V roce 1976 jsme začali pravidelně trénovat (jednou týdně) pod vedením Jirky Ludvíka. Hlavním důvodem bylo, abychom na obvodních závodech neobsazovali pouze poslední místa.

V dalších letech jsme se začali zúčastňovat i pražských závodů. Zlom v našem sportovním růstu nastal v roce 1981, kdy jsme se začali zúčastňovat republikových závodů. Od roku 1983 naši závodníci tvořili základ reprezentace na mezinárodní závody hlavních měst socialistických zemí. Z tohoto období máme i první medailová umístění na republikových závodech, starty na celostátních závodech a M ČSSR.

Další etapa nastala po roce 1990, když jsme po třetí a zatím snad naposledy změnili název (na SK ROVER) a registrovali se pod ČSB. Znamenalo to znovu, jako už po několikáté, naše rozdělení a odchod části členů.

Poslední větší změna byl začátek fungování dětského oddílu na Barrandově od podzimu 1996. A už jsme v současnosti.

Tímto Vás všechny zvu na slavnostní sraz, kde se můžete setkat s bývalými členy, kteří naši historii prožívali. Byl bych rád, kdybychom byli hrdí tuto naši historii a dále ji vytvářeli.

Slavnostní sraz se uskuteční 24. - 25.9 na Živohošti, kde se konaly srazy od samého začátku.