SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktualityZápadní Tatry 22. - 30. 7. 2017

Vysokohorské soustředění je za námi. Postupně jsme o našich výkonech a zážitcích informovali i s fotodokumentací na FB, ale samozřejmě nesmí chybět ani tradiční shrnutí týdne, dnes trochu netradičně. Snad se bude líbit.

Večer s RegioJet (pozn. autora: číst to musíš, jak je psáno, rýmování není sranda, kámo)

vlakem do Tater musíme jet.

Posilněni croissantem a čajem s mátou,

dorazili jsme do Liptovského Mikuláše již před pátou.

Kdo stopuje, ten se veze,

někdo radši s bagáží do kopce leze.

 

První výletní den po medvědích stopách radši hlučněji jdem.

Cestu bahnem a přes louky si užíváme,

v termálním bazénu se příjemně zahříváme.

Večery na chatě, spousta radosti,

děti mají k dispozici bazén, houpačku i trampolínu,

dospělí spokojeně, bez starosti

užívají si chvilky klidu.

 

Další den hned po ránu prší,

kluzké skály a vodopád se na nás již těší.

 

Třetí krizový den, heslo zní: nejdelší túru jdem.

Místo zvané Volovec konečným cílem být nemělo,

nahoře však zima a i přes děsný vichr

statečných 5 z nás přes Plačlivo a Ostrý Roháč vyrazilo,

ostatní šli druhou stranou po mírnějším polském hřebeni pro sichr.

Společně sešli jsme se v krčmě.

O nevyzpytatelnosti hor jsme se přesvědčili na pietním místě:

Živým na výstrahu, mrtvým na památku.

 

Čtvrtý den, kolem čtyř ples jdem.

Dolů na autobus běžíme,

na skanzen se totiž moc těšíme :D

Viděli jsme staré zvyky, spoustu hospodářské zvěře,

děti nakoupily suvenýry, starší 18 medovinu v přiměřené míře.

 

Pátý den je jako stvořený pro výšlap na Sivý vrch,

vápencovou horu plnou květin a much. (pozn. autora: rým je rým, smiř se s tím)

Kleče zde zdoláváme jedině v kleče.

Někteří volí trasu přes vršek Brestová a ve Zvěrovce na bus,

většina rovnou dolů a jdou přes celý Zuberec do Habovky ještě kus.

 

Poslední den je plný atrakcí a odpočinku,

v Demänovské ľadové jaskyňi chtějí být ti málo oblečeni však jen chvilku.

K obědu většina halušky dává

a večer jen neradi Tatralandii a celým Tatrám mává.

 

Sláva, nazdar výletu, ne/zmokli jsme a už jsme tu.

V Praze je sice blaze, ale v Jablonci a Jáchymově, tam se lépe potrénuje.

 

Takže takhle nějak to bylo a bude.

Fotky: http://klub-biatlonu-sk-rover.rajce.idnes.cz/Tatry_2017/

Lucka H.

napsal 31.7.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality2. ČP Bystřice pod Hostýnem

Další kolo Českého poháru je za námi a pro náš klub přineslo mnoho výborných umístění v žactvu i D+D. Ale začneme od začátku.

Žáci, trenéři a výpočetka vyjeli již v pátek kolem oběda, což se zprvu zdálo jako dobrý nápad. Ještě nebudou zácpy, v pohodě se ubytujeme, vše připravíme a stihneme trénink. Ale ejhle. Tento nápad s brzkým pátečním odjezdem za slunným víkendem mělo víc lidí. Cesta po D1 se tedy neuvěřitelně protáhla. V Bystřici jsme jeli rovnou na závodiště, abychom stihli aspoň poslední necelou hodinu z vypsaného tréninku. D+D dorazili večer již celkem bez komplikací. Tentokrát jsme všichni využili nocleh v tělocvičně ve spacácích a na karimatkách.

Původně se v sobotu měl běžet sprint se štafetovou střelbou, ale kvůli době trvání se rozhodlo, že se nejdřív uspořádá závod s hromadným startem.

Bylo teplo, ale trať v Bystřici je celkem příjemná, vede lesíkem, který poskytuje stín a velký kopec je až do cíle. Na střelnici si to ale slunce pěkně vynahrazuje a na trestném kolečku se v sobotu celý den kroužilo o sto šest. Sobotu odstartovali D+D. A našimi nejlepšími závodníky na bedně se stali: 1. Amanda Baxová (DKB), 3. Eva Stránělová (JKY) a 2. Matěj Vavřina (JUN). Sobotní závodní den uzavřelo žactvo, pro nás bohužel bez bedny, ale 1. VT si vyběhli: Heda Mikolášová, Bára Šíchová (ZKB), Petr Karlík a Prokop Smetana (ZCC).

Neděle byla střelecky úspěšnější, pravděpodobně díky 3 nábojům navíc u každé střelecké položky. Jaké to je získat penalizaci za tyto nevystřelené rány (1 rána=1 minuta) bohužel zjistili i někteří naši závodníci, příště už si jistě dají pozor. Žáci v tomto závodě zabojovali a vybojovali tyto stupně: 3. Bára Šíchová a 2. Prokop Smetana. A D+D odpoledne ještě přidali: 2. Amanda Baxová a 2. Lukáš Dvořák (JUN).

Při době volna mezi závody jsme si užívali na koupališti, vyšli na Hostýn a samozřejmě si navzájem fandili. Momentálně nám zbývají poslední tréninky před prázdninami. Ani o prázdninách nebudeme zahálet. Čeká nás výšlap v Tatrách, žákovské soustředění v Jablonci a dospělácké v Jáchymově.

3. kolo ČP pořádáme my v Jáchymově, tak snad na „domácích“ tratích v září zazáříme.

Za nás vše. Takže sportu zdar. A do další akce nazdar.

Lucka H. 

napsal 29.6.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality 1. ČP Žactvo a D+D

Jak již bylo avizováno v článku ze soustředění, na Český pohár jsme jeli do Starého Města pod Landštejnem. Tentokrát bez autobusu, ale napáskovali jsme se do aut, jako náboje do zásobníků.

Žáci vyrazili již v pátek ve 12, aby ještě před závodem potrénovali na závodišti, v klidu se ubytovali v chatkách a došli se osvěžit do nedalekého rybníka. Dorost a dospělí dorazili večer a spali tradičně na staré střelnici.

Sobota byla opáčkem z oblastního závodu, běžel se tedy závod vytrvalostní. Nejprve se s tratí prali dorostenci a dospělí. Bylo opravdu vedro, tak žáci přišli fandit a občerstvovat své starší kolegy. Amanda Baxová (Dorostenka B) obsadila 2. místo a na stupních mimo jiné dostala krásné květiny v bílém květináčku, Lukáš Dvořák (Junior) získal v tomto závodě bronzovou medaili. První výkonnostní třídu (1. VT) si ve stejné kategorii ještě vyběhl Daniel Krejbich a neoblíbené bramborové místo obsadila Eva Stránělová (Juniorka).

Odpoledne se role vyměnily, žáci závodili, D+D fandili a občerstvovali. Medailové skóre s D+D vyrovnáno. Klárka Sadílková (Žákyně A) si vybojovala 3. místo a Michal Blaha (Žák C) si doběhl s čistým štítem pro 2. místo.  V této kategorii si ještě Jiří Blaha a Prokop Smetana vyběhli 1. VT a parádní 5. místo ve velké konkurenci obsadil Jáchym Bulíř (Žák B).

Po vyhlášení nesměla chybět, jako dobré odreagování a oslava úspěšných, koupačka v rybníku.

Neděle patřila sprintu a to celkem doslova. Žákovské kategorie běžely rovinaté tratě a většina měla do 10 minut odběhnuto. Nejvyšších příček jsme tentokrát nedosáhli, ale Adam Štěpán (Žák A), Adélka Švihálková a Bára Šíchová (Žákyně B) a Petr Šach spolu s našimi již výše jmenovanými Žáky C si vyběhli 1. VT.

Zato odpoledne si D+D medailově polepšili. Hned dvě vítězství díky Amandě Baxové (Dorostenka B) a Ondrovi Blahovi (Muž C).

Počasí v neděli bylo již přijatelnější. Což bylo dobré pro závod i návrat domů.

Kompletní výsledky zde: http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

Fotky zde (možná časem ještě přibude): http://klub-biatlonu-sk-rover.rajce.idnes.cz/

 

Ponaučení pro příště, aneb chybami se člověk učí: startovní tyčka se nepřeskakuje, ale probíhá (neusekne nikomu nohy), před startem zkontrolovat tkaničky a kde se nachází závodníkova zbraň – vše stojí cenné vteřinky, které ve výsledku mohou chybět

A poslední věc na závěr. Díky těmto závodům máme novou „vyletněnou“ úvodní fotku na FB, tak se nezapomeňte mrknout, jak to našim žákům sluší ;)

Lucka H.

napsal 6.6.2017 Kolář Jan ml.


Archiv aktualit...
Kusco.NET © 2003 - 2007