SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktualitySoustředění Staráč

V pátek večer jsme vyjeli z Prahy do Jihočeského kraje. Letošní novinkou byla doprava žactva. Místo aut jsme zvolili autobus. Takže jsme byli jako účastníci zájezdu a rodiče svým ratolestem divoce při odjezdu mávali. Pro velký počet všech našich členů jsme se rozdělili i na místě, na žactvo a D+D.  Žáci spali v chatičkách a dorost s dospělými na druhém břehu potoka, někteří v domku, někteří ve stanech.

Soustředění začalo hned prvním závodním dnem. Ale naši závodníci díky tomu byli odpočatí a plní sil pro zdolávání tamních tratí (pro některé kategorie převážně kopcovitých). Začínalo se vytrvalostním závodem.  Pro velký počet umístění našich závodníků na výborných místech uvedu pouze bednový souhrn od nejmladších.

Žáci A: 2. Adam Štěpán, 3. Pavel Šorf, Žákyně B: 3. Adélka Švihálková, Žáci C: 2. Prokop Smetana, Dorostenky A: 2. Ema Záleská, Dorostenci B: 3. David Beneš, Dorostenky B: 1. Amanda Baxová, Junioři: 3. Lukáš Dvořák, Ženy A: 2. Týna Blažková, Muži C: 1. Ondra Blaha

Bylo to ale opravdu nesmírně našlapané. Celé výsledky k nalezení zde: http://www.biatlon.cz/vysledky-81/zavod/kvalifikacni-regionalni-zavod-cp-vysledkova-listina-7/

Ve štafetovém závodě jsme tvořili neuvěřitelných 25 štafet po 3 napříč všemi kategoriemi, z celkového počtu 59 štafet. I přesto se nám nepodařilo Staroměšťáky porazit. Je vidět, že na svých tratích mají pořádně natrénováno.

Od neděle do úterý už jsme poctivě trénovali. Díky úžasné velké střelnici jsme se mohli plně věnovat střelbě ze vzduchovky i malorážky. Využili jsme kopce i rovinky na běh. Nevynechali jsme rozcvičování ani protahování.  A nechyběla ani návštěva hradu Landštejn, žáci k němu po tréninku došli, D+D v rámci tréninku doběhli.

Počasí vyšlo dobře. Zmokli jsme jen trochu a kraťasy jsme taky využili. Díky tomuto soustředění jsme pořádně nastudovali místní tratě. Především noví závodníci se už nebudou muset bát, že by na I. ČP (3.-4.6.) zabloudili a soustředí se na střelbu i rychlý běh. Obojí máme ještě šanci pořádně natrénovat díky pravidelným tréninkům. 

Lucka H.

napsal 16.5.2017 Kolář Jan ml.

typ aktuality Žižkovská Stuha…

… závod kterým se pravidelně otevírá letní biatlonová sezóna. Často se nás lidé ptají, co dělají biatlonisté v létě. Sníh na běžkování sice nemáme, ale i biatlonista může trénovat bez sněhu :). Popravdě řečeno, byla by to asi i nuda, jezdit na lyžích po celý rok. Takže jak trénujeme? V létě se hodně běhá, jezdí na kole, plave a když se začne blížit zima, tak se přidají i kolečkové lyže, případně brusle.

Žádný trénink ale nenahradí zkušenosti ze závodů. Takže závody nevynecháváme ani v létě. Děti i dospělí závodní v letním biatlonu. Což je v podstatě přespolní běh se střelbou. Pravidla stejná jako zimě, jen místo běžek máme botasky. Na jaře se běhají oblastní závody, ze kterých se závodníci mohou kvalifikovat na Český pohár. V září se pak pro ty nejúspěšnější koná Mistrovství republiky.

Celý tenhle koloběh závodů právě včera začal. Byl to první testík. Ti nejmladší závodili úplně poprvé, ti starší museli poprvé dávat zbraň na záda a pro ostatní to byl test, jak se kdo popral s přechodem z běžek do botasek.

Na Kapslovně se za vítězství rozdávají stuhy a dorty pro první tři. Vyhrát stuhu je prestižní událost, ale jde především o to si závody osahat, dostat se do závodního rytmu a naučit se, jakých chybek by se měl závodník při závodě vyvarovat.

Za 14 dní nás čeká další oblastní závod, tentokrát v Berouně. Trať v Berouně nedá nikomu nic zadarmo a jako vždy se tu běží dlouhý vytrvalostní závod, kde záleží na každé trefené ráně. 

 

napsal 9.4.2017 Kolář Jan ml.

typ aktualityMČR žactva v Harrachově

 Na závěr sezóny jsme se vydali trochu netradičně do Harrachova. Předpověď hlásila pěkné relativně jarní počasí, ale páteční příjezd ve slušné chumelenici ukázal, že se zima jen tak vzdát ještě nehodlá. I přes trochu delší cestu, jsme však stihli si v pátek v rychlosti osahat střelnici a vyzkoušet, jak jsou připravené tratě. Na sobotu byl připraven náročný program, kdy se dopoledne běžel sprint a odpoledne štafeta dvojic. V neděli byl pak na programu závod s hromadným startem.

Nejúspěšnějším závodníkem naším, ale i celého mistrovství byl Maty Martan, který se stal trojnásobným mistrem republiky. Na rozšířených stupních vítězů ho střídavě doprovázeli bratři Blahovi (Jirka 6. místo ve sprintu, 1. místo ve štafetě, Míša 4. místo v hromaďáku). Parádní výkon zajela v sobotu Barča Šíchová, 19. místo s nulovou střelbou. Max Tyx se blýsknul slušným výsledkem na klasice, 18. místo. Dále Matěj Kuchař ukázal, že se mu začíná dařit střelecky a Klárka Eliášová po nepovedené sobotě zajela bojovný a pěkný závod v neděli. Bezpochyby naším nejlepší střelcem za celou sezonu, se stal Honza Lipold. Za celou sezonu minul pouze dva terče. Doufejme, že se mu obdobně bude dařit i po přesunu do malorážky. Smolařem víkendu se stal Jáchym Šantora, kterého technické problémy na obou závodech připravily o lepší umístnění. Ale i to je biatlon.

Zimní biatlonové sezóna žactva je tedy u konce. Ale zima jako taková ještě nekončí. Příští víkend se chystáme na hlaďařské závody „hledáme nové talenty“ do Jablonce. A pokud sníh vydrží, vyrazíme i o dalších víkendech na trochu toho lyžování.  A někteří dokonce vyrážejí s rodiči (a pod neoficiálním dohledem trenéra Jindry) na jarní lyžovačku do Norska. Tak tam třeba i něco okoukají. 

napsal 27.2.2017 Kolář Jan ml.


Archiv aktualit...
Kusco.NET © 2003 - 2007