SK Rover Praha - Biatlon

Aktuality

Vyberte si:

typ aktualityDva mistrovské tituly v letním biatlonu v Praze

Mistrovství v letním biatlonu se v letošním roce konalo ve Starém Městě pod Landštejnem. Víkend 17-18. září 2016 hostilo závodiště na jihu Čech, kde to velmi dobře známe, Jezdíme sem každoročně závodit a na soustředění. Naše výprava čítala 25 žáků a byla suverénně nejpočetnější. Želízka jsme měli především v nejmladší kategorii žákyň A a mezi staršími žáky B a C. V těchto kategoriích se nám dařilo sbírat medaile po celou letní sezónu. Díky tomu jsme průběžně drželi skvělé třetí místo v soutěži družstev, kam se započítává pět nejlepších umístění ze všech kategoriích, ze všech závodů ČP a MČR. Jeden nejhorší výsledem se škrtá. V koutku duše jsme nějakou medaili čekali a umístění družstva jsme chtěli udržet.

V sobotu byl na programu sprint a hned první kategorie žákyň A nám přinesl titul MČR Adéle Š. , stříbrnou medaili Hedy M. ve stejné kategorii a bronz pro Petr. K v nejstarších žácích C. Ostatním žákům se závody také docela povedli a tak jsme čekali i nějakou medaili v odpoledních štafetách. Nakonec z toho bylo, i díky jedné diskvalifikaci, pouze dvě třetí místa v kategorii žáků A a B.

V neděli byl posledním závodem sezóny závod s hromadným startem. Tady titul MČR získala Heda M., stříbrnou medaili vybojovala ve stejné kategorii Adéla Š a pro bronzovou medaili si doběhl Matyáš M.

Po sečtení všech bodů se nám podařilo přeskočit družstvo KB trefa a v celkovém hodnocení družstev žáků v letním biatlonu v sezóně 2016 vybojovat pohár za druhé místo. V takové umístění jsme před začátkem sezónu ani nedoufali. Děkujeme všem žákům klubu za nasazení, přístup a skvělé výsledky a všem trenérům za obětavost. Snad se nám bude dařit i v nadcházející zimní sezóně.

 

Jindra M

napsal 18.10.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityMČR D+D Jablonec

Mistrovství České republiky v letním biatlonu malorážkařů se vydařilo!!

 

Svou kategorii zcela ovládl a dva tituly si připsal Ondra Blaha, Stříbrnou medaili v sobotu vybojoval bezchybný Lukáš Dvořák, který pak ještě přidal bronz ze štafety s Matějem Vavřinou. Matěj v neděli dokázal, že mu to běhá a přidal další bronzovou medaili v nedělním hromadném závodě. Zabojovala a mile překvapila i bronzová Eva Stránělová. Kvalitní výsledek předvedla v hromadném závodu 5. Amanda Baxová, která tak vyrovnala svůj výsledek ze sobotní štafety s Natálií Netušilovou, kde byly 5. ve štafetě a nedaleko medaile byli také Tomáš Pavlík s bravurně střílejícím Johnym Humrem.

 

 

Tom

 

napsal 5.10.2016 Kolář Jan ml.

typ aktuality V letošním roce oslavíme 50 let od založení.

Trocha připomenutí naší historie z pohledu téměř zakládajícího člena a člověka, který je dodnes členem klubu.

Byli jsme založeni 4. 11. 1966 jako 66. středisko Vyšehrad Svazu junáků a zálesáků. Začali jsme jezdit na vodu, chodit na výpravy, no prostě skauti. Po roce 1969 byl Svaz junáků a zálesáků rozpuštěn a my jsme se vydali pod křídla Svazarmu (226. ZO) a ještě několik let žili svým skautským životem. Aby byl „klid“, začali jsme se zúčastňovat Dukelských a Sokolovských závodů (politický název pro biatlon). V roce 1976 jsme začali pravidelně trénovat (jednou týdně) pod vedením Jirky Ludvíka. Hlavním důvodem bylo, abychom na obvodních závodech neobsazovali pouze poslední místa.

V dalších letech jsme se začali zúčastňovat i pražských závodů. Zlom v našem sportovním růstu nastal v roce 1981, kdy jsme se začali zúčastňovat republikových závodů. Od roku 1983 naši závodníci tvořili základ reprezentace na mezinárodní závody hlavních měst socialistických zemí. Z tohoto období máme i první medailová umístění na republikových závodech, starty na celostátních závodech a M ČSSR.

Další etapa nastala po roce 1990, když jsme po třetí a zatím snad naposledy změnili název (na SK ROVER) a registrovali se pod ČSB. Znamenalo to znovu, jako už po několikáté, naše rozdělení a odchod části členů.

Poslední větší změna byl začátek fungování dětského oddílu na Barrandově od podzimu 1996. A už jsme v současnosti.

Tímto Vás všechny zvu na slavnostní sraz, kde se můžete setkat s bývalými členy, kteří naši historii prožívali. Byl bych rád, kdybychom byli hrdí tuto naši historii a dále ji vytvářeli.

Slavnostní sraz se uskuteční 24. - 25.9 na Živohošti, kde se konaly srazy od samého začátku.

Martin

Předseda klubu

 

napsal 13.9.2016 Kolář Jan ml.

typ aktualityNábor žactva

napsal 30.8.2016 Hugo

typ aktualitySoustředění Nízké Tatry

Po loňském příměstském soustředění nám zrála v hlavách myšlenka na vysokohorské soustředění. Od myšlenky přešlo k činu a se skupinou žáků/žákyň C a B jsme se vydali na chodící soustředění do Nízkých Tater. Pro přepravu jsme zvolili vlak od RegioJetu. Cestou na Slovenskou jsme jeli nočním vlakem. Ten měl sice již v Praze velkou sekeru, ale to nám nakonec vůbec nevadilo, protože jsme v lůžkovém voze aspoň krásně vyspali a v Liptovkém Mikuláši tak příliš dlouho nečekali na autobus. Ubytováni jsme byli v Demanovské dolině na Chatě pod Chopkom. Hlavní náplní soustředění byla samozřejmě vysokohorská turistika. Hned první den jsme si udělali výšlap na Sedlo Machnaté. Pod heslem „nebudeme se pouštět do žádných větších věci“ jsme se nahoru vydali rovnou korytem potoka (turistická značka tam ale byla). Úterý a středa pak patřila dvoudennímu přechodu s nejnutnějším vybavením s sebou. V úterý jsme nastoupali kolem tisíce výškových metrů. Vyšli jsme až na nejvyšší vrchol Nízkých Tater, na Ďumbier. Poté sestup o něco níže na Štefánikovu chatu, kde jsme ve vysoké nadmořské výšce přenocovali. Bouřka jsme se těsně vyhnuli, přišla až ve chvíli když jsme byli bezpečně schováni na chatě. Sledovat bouřku s panoramaty hor z tepla chaty, byl velký a příjemný zážitek. Ve středu ráno, již za pěkného počasí jsme se vydali na druhou část pochodu. Tentokrát jsme šli víceméně hřebenovku s výstupem na druhý nejvyšší vrchol Chopok. Zde nás zastihla výstraha bouřek, tak jsme poobědvali, posečkali a později se vydali po hřebeni dále na Sedlo Poljany. Bouřka nás krásně obešla a zpět na chatu jsme dorazili za sucha. Ve čtvrtek se nám déšť již přestal vyhýbat a vytrvale se snášel na Demanovsku dolinu, rozhodli jsme se proto navštívit místní Jeskyni Slobody. A jelikož nám ujel autobus, tak jsme si výšlap k jeskyni dali v pěkně ostrém tempu. Hned po panoramatech hor byla jeskyně asi to nejhezčí, co jsme viděli. Krápníky kam se podíváš, obří síně, říčka protékající jeskyní, no prostě nádhera. K večeru jsme mezi kapkami deště opekli buřtíky a v suchu v chalupě zahráli na kytaru. Pátek byl posledním plnohodnotným dnem soustředění a sliboval velmi výživný program. Hned ráno jsme vyrazili k Sedlu Poljany, tentokrát výšlapem ze zdola. Dále jsme pokračovali po hřebenové cestě k vrcholu Bor, pak svižným sestupem zpět dolů. Pro rychlý sestup byla dobrá motivace. Museli jsme totiž stihnout jediný autobus do Tatralandie. Chvíle napětí a ano, autobus jsme stihli a po náročném soustředění, byl zasloužený relax v aquaparku. Každý se vydováděl podle svého, nabídka tobogánů, skluzavek, bazénů byla nepřeberná a stihnout vše bylo skoro nad lidské síly.

Celkově hodnotíme soustředění jako vydařené, se spoustou nastoupaných metrů, zážitků i fotek s parádními panoramaty hor. Žactvo teď čeká odpočinek a koncem srpna pak druhé soustředění v Jablonci nad Nisou. Tentokráte již bude více zaměřené na biatlon. Především na kolce (brusle), střelbu a kolo.

Jan Kolář ml.

 

napsal 30.7.2016 Kolář Jan ml.


Archiv aktualit...
Kusco.NET © 2003 - 2007